Fertőtlenítés Budapest és vonzáskörében cégeknek és magánszemélyeknek.De nézük meg hogy mik azok a vírusok és baktériumok:
Eredetük bizonytalan. Több elmélet is létezik származásuk magyarázására, van, amelyik szerint leegyszerűsödött parazitabaktériumok, vagy a sejtek citoplazmájában található plazmidok voltak őseik; van olyan vélemény is, hogy együtt alakultak ki a sejtes élettel. Az evolúcióban fontos szerepet játszanak, általuk lehetővé válik a fajok közötti génátadás.[6] Élőlény mivoltuk vita tárgya; bár vannak génjeik és alkalmazkodnak környezetükhöz, önálló anyagcserét nem folytatnak.[7]
Változatos módon terjednek; van, amelyiket rovarok viszik át egyik állatról vagy növényről a másikra, vannak, amelyek cseppfertőzéssel (tüsszentéssel, köhögéssel), a levegőbe kerülő aeroszollal, testnedvekkel, esetleg ürülékkel szennyezett tárgyakkal kerülnek új gazdaszervezetükbe. A legtöbb vírus csak egy vagy néhány fajt tud megfertőzni.[8]
A vírusok ellen az élőlények immunrendszere védekezik, amelyet oltással fel lehet készíteni a fertőzés elleni még hatékonyabb válaszra. Vannak olyan vírusok is, amelyek képesek kikerülni az immunrendszert. Az antibiotikumok nem hatékonyak a vírusok ellen.
Milyen hatékony eljárást tudunk alkalmazni a vírusok és baktériumok ellen?
Fertőtlenítés Budapest és környékén ózonos és ködgenerátoros fertőtlenítéssel:
Fertőtlenítés Budapesten Ózongenerátorral:
Komplex eljárás az ózon erejével
Az ózon olyan helyekre is beférkőzik, amelyek a hétköznapi tisztítás során nehezen elérhetőek. Gáz halmazállapota miatt mindenhova odafér, átjárja az elérhetetlen felületeket, a bútorokat, textíliák szöveteit is, így maximálisan kifejti hatását. A már megszokott takarítási eljárást kiegészítve napjainkban számos területen alkalmazzák az ózongenerátor készülékeket pl.: otthon, munkahelyeket, orvosi rendelőkben, éttermekben, szállodákban, közösségi terekben, autókban…
Melyik ózongenerátort válaszd? Mennyi ideig használd? Segítségedre lehet:
A következő táblázat segítségedre lehet kiválasztani a számodra megfelelő készüléket és meghatározni a kezelés időtartamát:

Hogyan használd az ózongenerátort?
Általános használta:
- Szüntesd meg a szagforrásokat (kosz, szemét, ürülék, stb.)!
- A kezelni kívánt területről távolíts el minden élőlényt, mert az ózon belégzése káros!
- Zárd le a kezelni kívánt területet!
- Helyezd el az ózongenerátort a legerősebb szagforrás közelében. Figyelj arra, hogy a levegő át tudjon áramolni a készüléken (ne takarja le, ne zárja el a ventilátor útját és az ózonkibocsájtó részt)!
- Állítsd be az ózongenerátor időzítőjét a kívánt értékre és hagyd el a járművet, helyiséget!
- Az ózon kezelés befejezése után várj legalább 30 percet, mielőtt beszállsz az autóba, vagy bemész a helyiségbe! Ennyi idő kell ahhoz, hogy a kezelés alatt kibocsátott ózon semlegesítődjön.
- Szellőztesd ki a kezelt területet!
Fertőtlenítés Budapesten Ködgenerátorral:
A ködképzők és ködgenerátorok az élet számos területén
alkalmazhatóak. Hidegködképző készülékeink hatékony megoldást nyújtanak
rovarirtásra, fertőtlenítésre, emellett a növénytermesztésben,
állattenyésztésben is alkalmazzák őket az élősködők, kártevők irtására.
Ködképzés során a berendezéssel különböző átmérőjű
cseppekre bontjuk a szereket.
A hidegködös eljárás a fertőtlenítőszerből vagy más hatóanyagból egy úgynevezett ködgenerátor segítségével 10-230 mikron méretű cseppeket állít elő. Azaz a hidegködképző generátorral sprayszerű permet formájában kerül a levegőbe és a felületekre a hatóanyag.
A ködképzéses fertőtlenítési eljárásnak számos előnye van:
- Mindenhová eljut, egyenletesen oszlik szét, így egyenletesen is fejti ki hatását.
- Mivel tartósan lebegve a levegőben marad és érinti a felületeket, így a fertőtlenítőszer képes a megfelelő behatási idő alatt kifejteni hatását.
- További előnye, hogy nem, illetve csak nagyon enyhén nedvesíti a felületet, így nem képződik sehol sem anyagmaradvány, illetve a vízre/folyadékra érzékeny felületeket nem károsítja.
- Amennyiben szükséges, a fertőtlenítőszert a felületen lehet hagyni, és ott tartósan képes kifejteni a fertőtlenítő hatást. Időnként meg lehet ismételni, ha szükséges, mivel igen kicsi mennyiség kerül a felületekre, azokat nem terheli, a kijuttatott szer nem képez filmréteget.
- Vannak olyan hatóanyagú szerek, melyek – ködképzésre is alkalmasak – maradvány nélkül bomlanak le (pl. hidrogénné és oxigénné), és semmilyen káros hatást nem fejtenek ki. Ezeket alkalmazzuk élelmiszeripari területen.

Hogyan zajlik a hidegköd-képzés?
A ködképzés egyaránt alkalmas mind a zárt, mind a nyílt területek fertőtlenítésére. Biztonságosan alkalmazható minden munkaterületen, az otthonunkban, szálláshelyen, éttermekben és egyéb vendéglátóipari egységekben, kültéri területeken.
Az eljárás alkalmazása esetén a fertőtlenítőszert melegköd,- vagy hidegköd-képzéssel juttatjuk a fertőzött területre.
Az eljárás lényege, hogy a célzott hatásspektrumú fertőtlenítőszert, illetve annak vizes oldatából 3-7 mikron nagyságú aeroszolt képzünk, és ezt az aeroszolt kijuttatjuk a levegőbe. Az apró fertőtlenítőszer és víz keverékéből álló cseppek egyenletesen eloszlanak a levegőben, és a cseppnagyságtól függően ott ködöt képezve tartósan lebegnek, illetve bevonnak minden felületet.